Od początku wakacji goście oraz mieszkańcy powiatu starogardzkiego zaznaczyli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 113 miejsc, w których ich zdaniem dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. Policjanci korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia.
Starogardzcy policjanci od początku wakacji do chwili obecnej odnotowali na swoim terenie 113 zgłoszeń, które zostały naniesione przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Wspomniana aplikacja od momentu jej uruchomienia cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy funkcjonariusze mogą skutecznie zadziałać nawet w sytuacji gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.
Do najczęstszych nieprawidłowości wskazywanych przez gości, turystów oraz mieszkańców powiatu starogardzkiego w okresie tegorocznych wakacji można zaliczyć przekraczanie dozwolonej prędkości oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Zagrożenia te stanowiły blisko 85 % wszystkich sygnałów otrzymanych przez miejscowych funkcjonariuszy. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, dzikie wysypiska śmieci oraz miejsca, w których odbywają się nielegalne rajdy samochodowe lub dochodzi do aktów wandalizmu.
Policjanci sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego, funkcjonariusze z drogówki i dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia policjanci obejmują wskazane miejsce nadzorem.
Funkcjonariusze zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.
/informacja prasowa/