Sieci@ki na wakacjach z MOPS-em

„Sieci@ki na wakacjach” to seria pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Fundację Orange.

Sieci@ki na wakacjach” to seria pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Fundację Orange. Dzieci uczą się na nich jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać.

Mali uczestnicy akcji poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Dowiadują się jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości. Fundacja organizuje akcję „Sieci@ki na wakacjach” od 2006 r. Starogardzianie mieli możliwość udziału w pikniku organizowanym bezpośrednio przez Fundację rok temu. W tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował sieciakowy piknik 9 sierpnia.

Kiedy zapoznaliśmy się z zasadami organizacji tego wakacyjnego wydarzenia, stwierdziliśmy, że może to być dodatkowy edukacyjny bonus dla dzieci, które w czasie wakacji pozostają w mieście i korzystają ze zorganizowanego wypoczynku. A skoro nikt nie podjął tego zaproszenia, to dlaczego nie MOPS?! – mówi dyrektor ośrodka Urszula Ossowska.

Bardzo ciekawe materiały, bogaty skład pakietów, w tym scenariusze imprez, pozwalają na dużą samodzielność w organizacji spotkań oraz dostosowanie programu do wieku, liczby uczestników, lokalizacji, a także ilości osób zaangażowanych w organizację i prowadzenie pikniku.

W akcję zaangażowały się nasze asystentki rodzin oraz pracownicy socjalni – specjalistki od cyberprzemocy. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli sprawdzeni partnerzy społecznych działań, czyli Stowarzyszenie „Można Inaczej” oraz Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień. Po raz pierwszy partnerem MOPS-u został KS Beniaminek’03, który włączył się ze swoimi kolonistami – powiedziała Urszula Ossowska. – Pomysł zorganizowania pikniku w CZPiLU padł od prezesa Beniaminka’03 Marcina Kaszubowskiego. Dla kolonistów to wygoda, wszak spotykają się na boisku przy ul. Harcerskiej. Ja pomyślałam o przyjaznej nam miejskiej instytucji, której zakres świadczonego wsparcia dotyka skutków niewłaściwego korzystania z Internetu. Odpowiedź kierownik Centrum pani Marii Berezowskiej-Makowskiej nie mogła być inna jak tylko: „Tak – wchodzimy w to i serdecznie zapraszamy” – dodała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dla pracowników MOPS, ale także dla CZPiLU i KS Beniaminek’03 było to nowe doświadczenie i nie ukrywam, że duże wyzwanie – mówi Ilona Walendziak, pracownik socjalny ośrodka. – Początkowe zdystansowanie młodych piłkarzy Beniaminka (przyszli na piknik prosto z boiska, z przerwaną chęcią kopania piłki) wraz z rozwojem sieciakowej akcji wyzwoliło w nich ogromną aktywność, twórczy zapał i chęć działania. Już przy pierwszych rozmowach zauważyliśmy, że niektóre z dzieci sporo wiedzą o internetowych niebezpieczeństwach – kontynuuje pani Ilona.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

  • Grali dla mistrza

    Jak co roku w przed ostatni weekend sierpnia pasjonaci tenisa zjechali się do Starogardu Gdańskiego, aby wziąć udział w XXVIII Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby. Blisko 70...
  • Przejęli ponad 3 kilogramy narkotyków

    Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego realizując czynności w sprawie narkotykowej, zabezpieczyli ponad 3 kilogramy środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali również 38-letniego mieszkańca Kociewia, do którego należały zabronione w Polsce środki. Podjęta...
  • Najlepsze maturzystki

    Martyna Buda, Maria Jankowska i Paulina Kowalska to najlepsze tegoroczne maturzystki w Starogardzie Gdańskim. W dowód uznania za rewelacyjne wyniki egzaminu dojrzałości Rada Miasta przyznała im nagrody pieniężne. Maturzystki...
  • Powstanie pisany pomnik starogardzkiego futbolu

    Historia starogardzkiej piłki nożnej jest bardzo bogata, obfitująca w szereg sukcesów. Największa postacią jest niewątpliwie Kazimierz Deyna, jednak w historii tej dyscypliny sportu ważne role odgrywali także inni piłkarze,...