Anna Rogowska, była mistrzyni świata w skoku o tyczce, w czwartek (4 lutego) spotka się z dziećmi i młodzieżą Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie w ramach programu Energa Athletic Cup.
Utytułowana lekkoatletka opowie o swojej drodze do licznych sukcesów – o tym, jak ważna jest determinacja i systematyczność, ale i wsparcie trenerów i opiekunów. Młodzi adepci sportu będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat lekkiej atletyki, ale i przekonać się, ile w rzeczywistości waży tyczka. Kto wie – być może właśnie w Pinczynie rośnie nowy talent na miarę Ani Rogowskiej, który niebawem będzie zdobywać szczyty podium w barwach Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego?
– Program Energa Athletic Cup jest jednym z najbardziej efektywnych programów wspierających sportowe talenty w skali całego kraju. Dzięki doświadczonej kadrze trenerów oraz wsparciu Grupy Energa mamy szansę zmienić wizerunek polskiego systemu szkoleniowego. Jesteśmy dumni, że w ciągu siedmiu lat zdołaliśmy zbudować zespół, który z każdych mistrzostw wraca z medalami. Patryk Dobek, wychowanek programu Energa Athletic Cup, od startu w IO w 2012 jako najmłodszy polski olimpijczyk, jest dla dzieci trenujących w programie wzorem do naśladowania. Jego sukcesy zachęcają kolejnych uczniów do udziału w programie i są nadzieją na odkrywanie kandydatów kolejnych przyszłych medalistów – podkreśla Jerzy Smolarek, Dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.
Patryk Dobek jest największym odkryciem Energa Athletic Cup, ale nie jedynym. Podopieczni programu regularnie odnotowują sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. W ostatni weekend, podczas Mistrzostw Okręgu Juniorów i Juniorów Młodszych zawodnicy EAC zdobyli aż 11 medali!
Spotkanie odbędzie się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie przy ul. Sportowej 8, o godzinie 10:00.
Energa Athletic Cup to jeden z trzech projektów realizowanych w ramach programu Energa Sport, skierowanego do młodych sportowców uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. EAC obejmuje 8 ośrodków na terenie województwa pomorskiego (Gdynia, Karsin, Osieczna, Lubichowo, Pinczyn, Kaliska, Wilczęta, Mikołajki Pomorskie) i realizowany jest przy udziale lokalnych szkół podstawowych. Ośrodki zostały wybrane przez SKLA w oparciu o odpowiednią lokalizację oraz kwalifikacje nauczycieli prowadzących zajęcia. Istotne było również wsparcie dyrekcji szkół i lokalnych władz. Uczestniczące w programie ośrodki otrzymują: doposażenie w sprzęt treningowy i startowy, pokrycie kosztów pracy instruktorów prowadzących zajęcia oraz stałą konsultację trenerów SKLA. Ponadto uczestnicy programu przynajmniej raz w miesiącu biorą udział w zawodach kontrolnych SKLA lub Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki a także konsultacjach szkoleniowych. Najlepsi otrzymują możliwość kontynuowania szkolenia w SKLA.