Oni wystąpią na Zlocie

W tym roku w lipcu odbędzie się IX edycja imprezy "Zlot Weteranów Szos - Historia na Kołach" wystąpią Jaro Oddział Zamknięty i Małgorzata Ostrowska

Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Motocykli Dawnych ze Starogardu Gdańskiego zapraszają w dniach 20-22 lipca 2018 r. na IX edycję imprezy „Zlot Weteranów Szos – Historia na Kołach”. Impreza na stałe wpisała się w krajobraz letnich imprez na Pomorzu. W tym roku, w Stadzie Ogierów wystąpią legendy polskiej muzyki rockowej Jaro Oddział Zamknięty i Małgorzata Ostrowska.

„Zlot Weteranów Szos – Historia na Kołach” integruje miłośników starej motoryzacji i amatorów spędzania niebanalnie wolnego wakacyjnego czasu. Starogardzianie, goście i turyści od godzin porannych podziwiają, a niekiedy nawet testują zabytkowe pojazdy. Dzieci bawią się korzystając z atrakcji. Organizatorzy proponują konkursy związane z motoryzacją dla młodzieży i dorosłych.

Zlot Weteranów Szos to zabawa przyjaciół na koncertach muzycznych gwiazd. W poprzednich edycjach wystąpiły zespoły: Lady Pank, IRA, Feel, Golden Life, Dżem, Elektryczne Gitary, TSA.

21 lipca br. w Stadzie Ogierów w Starogardzie Gdańskim wystąpią Jary Oddział Zamknięty i Małgorzata Ostrowska.

Jary Oddział Zamknięty to formacja Krzysztofa „Jarego” Jaryczewskiego – założyciela (wraz z Jarkiem Szlagowskim w 1979 roku), lidera i wokalisty występującego w początkach lat osiemdziesiątych w zespole Oddział Zamknięty. Krzysztof Jary Jaryczewski założył z Jarkiem Szlagowskim „Oddział Zamknięty”. Dołączył do nich Wojtek Łuczaj-Pogorzelski i Paweł Mścisławski. Jaryczewski nagrał z zespołem dwie najważniejsze płyty „Oddział Zamknięty” i „Reda Nocą”. Był charyzmatycznym wokalistą, autorem większości muzyki i praktycznie wszystkich tekstów.

Życie na ciągłym „wspomaganiu” (alkohol i narkotyki to była codzienność) nie mogło zbyt długo potrwać. Nieleczona infekcja gardła i ogromna ilość koncertów dopełniły dzieła. W 1985 roku Krzysztof Jary Jaryczewski dostał nieodwracalnego paraliżu strun głosowych. Będąc jednym z najbardziej popularnych wokalistów w kraju, z dnia na dzień stał się człowiekiem, który ma poważne problemy z mówieniem. Dalsza praca z kolegami z zespołu straciła sens. Oddział Zamknięty pod przewodnictwem drugiego z „filarów” kapeli Wojtka Łuczaja-Pogorzelskiego zaczął drogę poszukiwania nowego wokalisty. Udział Krzysztofa Jaryczewskiego w pracy zespołu stawał się coraz mniejszy. Zespół z resztą po kilku próbach z różnymi wokalistami w końcu zawiesił działalność. W latach 90-tych Wojtek Pogorzelski i Jarek Wajk przywrócili zespół do życia. Od tego czas po kilku zmianach składu Oddział Zamknięty gra do dziś. Po niezbyt udanych próbach wspólnego koncertowania z obecnym Oddziałem Zamkniętym zdecydował o powołaniu do życia formacji Jary Oddział Zamknięty. Jary OZ to powrót do najlepszego okresu Oddziału Zamkniętego oraz nowe kompozycje Jarego.

Na koncercie w Starogardzie Gdańskim zostaną zaprezentowane piosenki, które na stałe wpisały się do historii polskiego Rocka: „Prywatka”, „Obudź się”, „Ten Wasz Świat”, „Andzia”, „Twoj Każdy Krok”, „Ich Marzenia”. To utwory które zna każdy, i które zespół wykonuje do dziś, gwarantując dobrą zabawę.

 

Małgorzata Ostrowska określana jest „ikoną polskiego rocka lat 80’tych” i od lat należy do najciekawszych postaci polskiego show-bisnesu. Od 18 roku życia związana z Poznaniem – tutaj debiutowała w ramach Estrady Poznańskiej i pod Poznaniem mieszka do dziś.
Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Lombard, z którym zagrała ponad 1300 koncertów w Polsce i poza granicami kraju (w USA, RFN, ZSRR, Holandii, Czechosłowacji, Szwecji, dawnej Jugosławii, Iraku, na Węgrzech i we Włoszech), nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status „Złotej Płyty”, a także wylansowała kilkanaście przebojów (takich jak m. in. „Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość” czy „Meluzyna”). Koncerty jazzowe na Festiwalu „Jazz Jamboree”, rola Królowej Aby w filmie „Podróże Pana Kleksa”, rola Marii Magdaleny w polskiej wersji rock-opery „Jezus Chrystus Superstar”, a później tytułowa rola w musicalu „Pocałunek Kobiety-Pająka” to kolejne etapy kariery, które uczyniły z niej niezwykle intrygującą, nieszablonową artystkę estradową. W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in. „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”. Od 2007 roku Małgorzata Ostrowska posiada swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.
Małgorzata Ostrowska cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią fanów, dużo koncertuje, a także często jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych. Oprócz koncertów ze swoim zespołem bierze aktualnie udział w kilku okazjonalnych cyklach koncertowych – w 2018 roku m. in. „Symphonica”, „Symphonica 2” i „U2 Symfonicznie”.
Największym atutem Małgorzaty Ostrowskiej są koncerty, podczas których pokazuje swoje ogromne możliwości wokalne i niezwykły temperament.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

  • Grali dla mistrza

    Jak co roku w przed ostatni weekend sierpnia pasjonaci tenisa zjechali się do Starogardu Gdańskiego, aby wziąć udział w XXVIII Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby. Blisko 70...
  • Przejęli ponad 3 kilogramy narkotyków

    Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego realizując czynności w sprawie narkotykowej, zabezpieczyli ponad 3 kilogramy środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali również 38-letniego mieszkańca Kociewia, do którego należały zabronione w Polsce środki. Podjęta...
  • Najlepsze maturzystki

    Martyna Buda, Maria Jankowska i Paulina Kowalska to najlepsze tegoroczne maturzystki w Starogardzie Gdańskim. W dowód uznania za rewelacyjne wyniki egzaminu dojrzałości Rada Miasta przyznała im nagrody pieniężne. Maturzystki...
  • Powstanie pisany pomnik starogardzkiego futbolu

    Historia starogardzkiej piłki nożnej jest bardzo bogata, obfitująca w szereg sukcesów. Największa postacią jest niewątpliwie Kazimierz Deyna, jednak w historii tej dyscypliny sportu ważne role odgrywali także inni piłkarze,...