Sobótki Tczewskie – Dzień I

godz. 15:00 – rozpoczęcie festynu SCENA GŁÓWNA: godz. 20.30 – koncerty: JAMAL, ŁĄKI ŁAN Po koncertach POKAZ FAJERWERKÓW.   W programie: Stoiska instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych Lunapark Zdrowa...

godz. 15:00 – rozpoczęcie festynu

SCENA GŁÓWNA:

godz. 20.30 – koncerty: JAMAL, ŁĄKI ŁAN

Po koncertach POKAZ FAJERWERKÓW.

 

W programie:

  • Stoiska instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych
  • Lunapark
  • Zdrowa żywność
  • Stanowiska handlowe
  • Stanowiska rękodzielników
  • Punkt gastronomiczny
  • Przejażdżki konne dla najmłodszych

 

Zespół Łąki Łan

Granie na żywo mają we krwi.  Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie a studio jest jego dopełnieniem.

Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock.

W listopadzie 2016 ukazała się najnowsza płyta Łąki Łan „Syntonia”, którą promuje singiel „Pola Ar”.

 

 

Jamal

Historia Jamala rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia: Tomasz „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki rozpoczęli współpracę, tworząc głównie kawałki rapowe. W międzyczasie Miód założył specyficzną, kilkunastoosobową kapelę grającą muzykę z pogranicza reggae, ska, ragga, punk, a nawet hard core. Po wielu zagranych koncertach z formacją Le Illjah, Miód powrócił do intensywnej pracy przy projekcie Jamal.

Demo składu Jamal spotkało się natomiast z dużym zainteresowaniem wytwórni Pomaton EMI, która zaproponowała zespołowi kontrakt płytowy. W 2005 roku nakładem tejże wytwórni ukazał się debiutancki krążek Jamala „Rewolucje”, który okazał się wielkim sukcesem, głównie za sprawą singli „Policeman”, „Tubaka” czy „Kiedyś będzie nas więcej”. Na płycie znalazły się utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet kawałki inspirowane jazzem.

Utwór „Warto to przetrwać” znajdujący się na płycie Jamala tak bardzo spodobał się brytyjskiej kapeli Mattafix, że umieścili go na własnej płycie „Rythm & Hymns”, pisząc do utworu własny tekst po angielsku („Freeman”). Utwór „Policeman” oraz „Rewolucje” znalazły się na soundtrack’u do polskiej komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj!”, przynosząc zespołowi jeszcze większą popularność, głównie wśród słuchaczy spoza środowiska reggae’owego i hip-hop’owego.

Druga płyta „Urban Discotheque” z 2008 roku okazała się niemałym zaskoczeniem dla fanów. Na krążku pojawiło się bowiem sporo nowych syntetycznych brzmień, które jednak idealnie komponowały się z reggae i energicznym wokalem Mioda. Trzeci album zatytułowany „Miłość” to Jamal w nowej odsłonie, a utowry „Defto” i „Peron” absolutnie podbiły serca słuchaczy w całym kraju.

Kategorie
Kalendarz
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY